Koncept

Dzień warsztatów podzielony na trzy odmienne bloki: rozgrzewka, formacje (solo, duety, tria), czas na odprężenie. Długość każdej sesji zależna od decyzji nauczycieli i dopasowana do potrzeb uczniów.
Dobór różnorodnych technik i szeroka perspektywa proponowane przez Jazz Messengers ułatwiające wnikliwe przyjrzenie się ich ruchom. Poszukiwanie inspiracji we współpracy muzyków jazzowych oraz zbadanie wpływu muzyki na taniec.
Spotkanie z muzyką swingową oraz jej korzeniami. Nieszablonowe spojrzenie na charakter tańca ukształtowany przez przeplatające się odmiany muzyki jazzowej.
W celu znalezienia wspólnego języka z tancerzami na różnych poziomach zaawansowania, mile widziana znajomość kroków zawartych w klasycznych choreografiach authentic jazzowych: Shim Sham, Tranky Doo, Big Apple.
Intensywna sesja treningowa budująca przestrzeń do wymiany doświadczeń między tancerzami. Niepowtarzalna okazja, by: wejść w interakcje z innymi uczestnikami zajęć, samodzielnie popracować nad materiałem oraz zaobserwować bieżące postępy w nauce.
Warsztaty prowadzone przez jednego, dwoje lub troje nauczycieli w tym samym czasie. W zależności od zgłębianego tematu praca w jednej dużej grupie lub podział na mniejsze formacje.