Hector Artal

8U1A4515AS2

Hector Artal

Tancerz

Biografia

Hector specjalizuje się w lindy hop i solo jazzie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął od tańca towarzyskiego, jednak poczuł, że najbardziej interesują go latynoskie rytmy, tańce kubańskie i tango argentyńskie. Tańczy lindy hop od 2005 roku, natomiast od 2009 roku dzieli się wiedzą jako nauczyciel. Prowadzi regularne zajęcia w wielu renomowanych szkołach w Barcelonie, zajmuje się salsą cubaną, tangiem argentyńskim i lindy hop. Skupia się przede wszystkim na korzeniach każdego z tych tańców. W nauczaniu zwraca szczególną uwagę na ruch całego ciała i jego korzystny wpływ na połączenie między partnerami. Sam nadal się rozwija biorąc udział w projektach Working Progress (contemporary) i działając w Afrocuban Dance Company.

hector

Sonia Ortega

160526_hectorysonia_0519_min

Sonia Ortega

Tancerka

Biografia

Sonia nie tańczyła jedynie przez pierwsze pięć lat swojego życia. Próbowała wielu różnych stylów tanecznych m. in. klasyki czy jazzu, ale właśnie lindy hop skradł jej serce. Swoją taneczną pasją zaraża barcelończyków już od 2000 roku, zaś przez ostatnie siedem lat uczyła również na arenie międzynarodowej. Jest członkinią Barswingona Dance Company. Uczniowie doceniają jej swobodę, cierpliwość, otwartość na współpracę, podczas potańcówek ustawiają się do niej kolejki, natomiast w festiwale międzynarodowe wkłada całe swoje serce. Lista jej osiągnięć wygląda imponująco:

  • Savoy Cup 2018 Trio Challenge z Héctorem Artalem i Clàudią Fonte w grupie Jazz Messengers – 1 miejsce

  • Savoy Cup 2017 Classic z Héctorem Artalem – 2 miejsce

  • Savoy Cup 2017 Strictly Invitational z Héctorem Artalem – 2 miejsce

  • ILHC 2014 Open Classic z Héctorem Artalem – 3 miejsce

  • ILHC 2014 Strictly Lindy z Jaminem Jacksonem – 3 miejsce

  • ILHC 2012 Classic z Jaminem Jacksonem – 3 miejsce

  • The Snowball 2012 Strictly z Gustavem Jakobssonem – 3 miejsce

sonia

Clàudia Fonte

8U1A4475AS2

Clàudia Fonte

Tancerka

Biografia

Clàudia podkreśla olbrzymią rolę muzyki swingowej w jej tańcu, stanowiącą niewyczerpane źródło inspiracji. Nie mniej ważnymi wartościami, które wyznaje, są zabawa, połączenie, rozmowa i dzielenie się pomysłami z innymi tancerzami zarówno w tańcu solo, jak i w parze.

Szacunek do tradycji wyraża budując swój taniec wokół klasycznych ruchów i rytmów, jednak nakłada na nie własną interpretację i bawi się nimi. Wierzy, że lindy hop ewoluuje i stale przeplata się z innymi stylami tanecznymi, dlatego niezmiennie poszukuje sposobów na połączenie korzeni tańców swingowych z nowymi kierunkami ich rozwoju.

Clàudia uważa authentic jazz za najlepszy sposób na wyrażanie siebie. Stale improwizuje, aby stworzyć przestrzeń do poszukiwań nowych ruchów i wzbogacać warsztat kreatywności. Authentic jazz pozwala jej w pełni zrozumieć muzykę swingową i jednocześnie korzystać z niej budując swój taniec. Na co dzień aktywnie promuje taniec solo oraz kładzie nacisk na jego ważny wpływ na taniec w parze. Według niej parkiet jest miejscem, gdzie wszystko ma swój początek, gdzie zaczyna się magia.