Koncept

 • Warsztaty authentic jazz
 • Trzy sesje treningowe
 • Dialog między muzyką a tańcem
 • Spotkanie z historią muzyki swingowej
 • Tancerze na różnych poziomach zaawansowania
 • Wymiana doświadczeń pod okiem instruktorów
 • Szybko widoczne efekty pracy
 • Elastyczne podejście - 1, 2 lub 3 nauczycieli
concept

Nauczyciele

8U1A5316AS2

Przepis na taniec według Jazz Messengers: ważny jest naturalny przepływ energii między poszczególnymi krokami oraz połączenie ruchu z muzyką. Wszystko to wsparte hektolitrami potu wylanego podczas treningów. W taki sposób budują dynamikę swojego tańca.

Każde z nich podkreśla indywidualne spojrzenie na taniec, niemniej w grupie stanowią jeden organizm, zarówno prowadząc zajęcia, jak i występując na scenie.

teachers

Imprezy

The ShoeKillers to muzycy i jednocześnie tancerze z Kowna, band zarażający miłością do muzyki swingowej i każdej formy tańca swingowego. Podczas imprezy potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę oraz sprawić, że tancerze bez opamiętania szaleją na parkiecie. Dzielą się swoim młodzieńczym entuzjazmem i z zapałem zapraszają w podróż do wspólnego doświadczania niezapomnianych chwil.

The ShoeKillers Band

The ShoeKillers band

DJe

Ola Zacharska

Ola Zacharska

DJ Ola

Rafał Rendak

Rafał Rendak

DJ Rene

Łukasz Kozłowski

Łukasz Kozłowski

DJ Łukasz

Taster

Shiney – Szalony Popper o wietnamskich korzeniach. Reprezentant Warszawskiego Funku i Who If Not You!? Jego absolutnie pierwszą zajawką był C-Walk. To właśnie naśladując gangsterskie kroki Cripsów, młody Việt odkrył, że taniec to właśnie TO. Niewiele później zainteresował się Krumpem, potem przyszły Popping i Locking, w których Shiney zakochał się bez pamięci. Szczególnie Popping przypadł mu do gustu, gdy pewnego lata wrócił w swoje strony.

Osiągnąwszy wiele sukcesów na zawodach zarówno Poppingowych jak i Lockingowych, Shiney nie spoczywa na laurach. W 2017 r. pojawiła się u niego nowa zajawka – Authentic Jazz – styl, w którym odnajduje ogromną radość oraz głębsze zrozumienie stylów, które wywodzą się z tego tańca – Popping i Locking.

1383767_859604604073090_293548455108838487_n

Đỗ Hoàng Việt ``Shiney``

Więcej informacji o imprezach już wkrótce…

Nowy Świat Muzyki to miejscówka bardzo dobrze znana w warszawskim środowisku tancerzy swingowych i właśnie tu odbędzie się główna sobotnia impreza. Weekend z Jazz Messengers to czas wymiany, poszukiwań inspiracji i poszerzania tanecznych horyzontów, dlatego w cenie Full Passa proponujemy jedną potańcówkę. Ale, ale! Dołożymy wszelkich starań, abyście poczuli magię Swingu również w piątek i niedzielę podczas lokalnych imprez organizowanych przez warszawską społeczność swingową.

parties

Rejestracja

registration

Zasady

Capital Swing pragnie zapewnić wszystkim przyjazne i bezpieczne środowisko, dlatego wszyscy uczestnicy, nauczyciele oraz organizatorzy Jazz Messengers in Warsaw są zobligowani do przestrzegania niniejszego kodeksu postępowania. Liczymy na waszą pomoc w zapewnieniu bezpiecznego środowiska dla wszystkich. Jazz Messengers in Warsaw jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich niezależnie od płci, wieku, orientacji seksualnej, stopnia niepełnosprawności, wyglądu, pochodzenia, wyznania czy bezwyznaniowości. Nie tolerujemy nękania i molestowania uczestników w żadnej formie. Do niedopuszczalnych zachowań należą m.in. obraźliwe komentarze słowne, zastraszanie, stalking, Niechciane zdjęcia lub nagrania, ciągłe zakłócanie warsztatów lub innych wydarzeń, niewłaściwy kontakt fizyczny i niepożądane zainteresowanie seksualne. Dotyczy to zarówno kontaktów „na żywo” jak i online. Każdy, kto nie przestrzega tych zasad może zostać upomniany lub wydalony (bez zwrotu kosztów) wedle decyzji organizatorów. Jeśli jesteś nękana/y lub molestowana/y lub masz podejrzenia co do nękania lub molestowania innej osoby albo masz jakiekolwiek inne obawy,skontaktuj się bezzwłocznie z organizatorami osobiście lub mailowo (info@capitalswing.pl). Organizatorzy pomogą uczestnikom skontaktować się z ochroną, odpowiednimi służbami lub w inny sposób wesprą ich, aby czuli się bezpiecznie w trakcie warsztatów i imprez.

codeofconduct

Info

Pełne informacje i harmonogram znajdziecie w naszym booklecie tutaj

Mapa

Harmonogram

SOBOTA/NIEDZIELA
GODZINA GRUPA A GRUPA B
10:00 - 11:15 1:15 h 1:15 h
11:15 - 11:25 PRZERWA PRZERWA
11:25 - 12:40 1:15 h 1:15 h
12:40 - 13:50 PRZERWA OBIADOWA (1:10 h) PRZERWA OBIADOWA (1:10 h)
13:50 - 14:50 1 h 1 h
14:50 - 15:00 PRZERWA PRZERWA
15:00 - 16:00 1 h 1 h
map

Konkursy

Solo jazz

 • Rejestracja, eliminacje oraz finał podczas sobotniej imprezy
 • Tancerze będą tańczyć do muzyki o średnim i szybkim tempie
 • Eliminacje: formuła “tap in” – jeden z sędziów dotknie Twojego ramienia, aby poinformować Cię, że jesteś w finale
 • Zapraszamy tancerzy na wszystkich poziomach zaawansowania
 • Do wygrania za zajęcie miejsca na podium – full passy na: Seaside Swing Affair 2020 oraz Intown Lindy Hop and Solo Jazz Festival in Izmir 2020, party passy na: Retro Weekend 2020 oraz Dragon Swing 2019 

 

Short showcase

 • Czas trwania pokazu od 30 do 45 sekund
 • Choreografia solo jazz przygotowana do utworu wybranego we własnym zakresie
 • Prosimy o przygotowanie występu w oparciu o authentic jazz, wykorzystaj kroki w parze jedynie wtedy, gdy jest to naprawdę nie do uniknięcia 😉
 • Zapraszamy tancerzy na wszystkich poziomach zaawansowania
 • Do wygrania za zajęcie pierwszego miejsca – full passy na: Seaside Swing Affair 2020 oraz Intown Lindy Hop and Solo Jazz Festival in Izmir 2020, party passy na: Retro Weekend 2020 oraz Dragon Swing 2019 

Rejestracja solo lub w grupach dwuosobowych – wyślij nam maila ze zgłoszeniem oraz utworem wybranym do pokazu na: info@capitalswing.pl  do 24 października

O nas

capital_swing

Fundacja Capital Swing

Capital Swing Foundation

Żarliwe serca skradzione przez entuzjastyczny taniec o ponad stuletniej historii, improwizowaną muzykę rodem z Nowego Orleanu i zwariowane podróże w pogoni za nowymi doświadczeniami. Nasza codzienność tętni synkopującym swingiem – oto Dorota, Paweł, Marta, Michał, Sylwia i Michał.

Powołaliśmy do życia Fundację Capital Swing, by przyciągnąć do Warszawy kreatywnych tancerzy i wirtuozów muzyki jazzowej z całego świata. Marzymy o dynamicznym rozwoju lokalnej sceny swingowej, dlatego wśród naszych priorytetów wyróżniamy organizowanie warsztatów z zagranicznymi instruktorami oraz imprez z muzyką na żywo.

Chcemy roztańczyć całe miasto, bo Swing przewrócił nasze życia do góry nogami!

about
Contact

Kontakt

Follow Us

Contact